info@iranianartedu.com تهران، میدان فاطمی

آرزوی تحصیل در روسیه

آرزوی دیرینه بسیاری از دانشجویان و افراد شاغل در رشته های تجربی ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر پزشکی و دندانپزشکی می باشد. حال آنکه خیل عظیمی از دانشجویان با سد کنکور مواجه می شوند و چندین سال پشت کنکور مانده تا در رشته دلخواه خود قبول شوند. اکنون در کشور روسیه شرایطی فراهم شده تا دانشجویان و افراد دارای لیسانس تجربی بدون کنکور و صرف هزینه از مقطع لیسانس پذیرش گرفته و برای تحصیل در رشته های پزشکی آماده شوند. به طور معمول تحصیل در رشته های پزشکی ۶ سال به طول می انجامد اما درصورتی که لیسانس تجربی داشته باشید (فارغ التحصیلان رشته های پیراپزشکی نظیر: پروتز دندان، اتاق عمل، فیزیوتراپی، پرستاری، مامایی و…) می توانید با پذیرش در دانشگاه های روسیه و اخذ بورسیه رایگان ادامه تحصیل دهید و از رشته های پزشکی دلخواهتان فارغ التحصیل شوید.

برای تحصیل در رشته های تخصصی در کشور روسیه نیازی به داشتن مدرک زبان نمی باشد. اکثر دانشگاه ها یک دوره یک ساله برای دانشجویان خارجی برگزار می کنند و در آن آموزش های لازم برای زبان روسی داده می شود.

روسیه از نظر سطح علمی و دانشگاهی و زیرساخت هایی که برای تحصیل دانشجویان فراهم آورده دارای رتبه بالایی در این زمینه می باشد. دانشگاه های روسیه در تمامی رشته های علوم پایه، علوم ریاضی و فیزیک، هوافضا، فنی و مهندسی، نانو، هنر و موسیقی پذیرش دانشجو دارند. رشته های مهندسی نفت، فیزیک هسته ای، خلبانی، فضانوردی، مهندسی موشک، مهندسی هوانوردی و خدمات هوایی جزء رشته های تخصصی دانشگاه های روسیه هستند و دانشگاه های روسیه به طور مستقل این رشته ها را ارائه می دهند. از طرفی مجسمه سازی، عکاسی، مدلینگ و موسیقی بالاترین سطح علمی در رشته های تخصصی هنر را دارا می باشد و پذیرش در این رشته ها نیز انجام می شود. برای اخذ بورسیه رایگان و بدون کنکور در رشته های ذکر شده فقط مدرک لیسانس کافیست!

کشور روسیه در مقایسه با بقیه کشورهای پیشرفته هزینه های کم تری جهت تحصیل در دانشگاه های خود دریافت می کند. این کشور دارای دانشگاه هایی است که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند. اگر برای تحصیل کشور روسیه را انتخاب می کنید باید جهت اخذ ویزای تحصیلی روسیه ابتدا برای ویزای تحصیلی کوتاه مدت اقدام کنید. ویزای تحصیلی روسیه به صورت کوتاه مدت ۳ ماهه است و پس از سه ماه به پایان می رسد. به منظور تمدید ویزای تحصیلی روسیه شما باید به بخش محلی دولت مراجعه کرده و درخواست ویزای مجدد دهید. در این صورت دولت روسیه یک ویزای یک ساله به نام ویزای تحصیلی FMS برای شما صادر می کند که به کمک این ویزای تحصیلی می توانید در داخل روسیه و یا به خارج از روسیه سفر کنید. مجددا پس از پایان ویزای تحصیلی شما باید برای یک دوره ی یک ساله ی دیگر، این ویزا را تمدید نمایید. این روند تا زمانی که تحصیلات شما در این کشور به پایان برسد، ادامه پیدا می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره درباره مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه کافیست اطلاعات تماس خود را وارد کنید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

ثبت درخواست تماس

مشاوران تحصیلی هنر ایرانیان با شما تماس میگیرند