021-88961668 info@iranianartedu.com تهران، میدان فاطمی

اعزام و اشتغال تضمینی

اعزام دانشجو به فرایندی گفته می‌شود که فرد متقاضی تحصیل در خارج از کشور خود، مطابق با قوانین و مقررات کشور مقصد و نیز قوانین و مقررات کشور مبدأ، به کشور مورد نظر سفر می‌کند و مشغول به تحصیل در آن‌جا می‌شود. از آنجا که تحصیل در یک کشور خارجی، غالباً مستلزم اقامت در آنجا نیز می باشد، فرایند اعزام دانشجو بحث زندگی و اقامت در کشور مقصد را هم شامل می شود. تحصیل در یک کشور خارجی مترقی همواره یکی از اهداف قشر قابل توجهی از تحصیل کرده ها و دانشجویان ایران بوده است. در این راستا، چگونگی اعزام به خارج از کشور نیز همواره با پیچیدگی ها و ابهامات فراوانی برای دانشجویان همراه می باشد. و چه بسا آن ها را از این تصمیم منصرف کرده است. پیچیدگی در مسیر اعزام دانشجو از یک سو مرتبط است با قوانین و مقررات موجود در کشورهای مختلف و از سوی دیگر با رویه های موجود میان سازمان ها و بخش های مختلف هر کشور و نیز رویه های میان کشورهای مختلف ارتباط دارد. معمولاً آشنایی از این قوانین و رویه مستلزم صرف زمان بسیاری از سوی دانشجویان است.
مؤسسات و وکلای متخصص در امر اعزام دانشجو، با بهره گیری از دانش حقوقی، و نیز با آشنایی از رویه های موجود، سعی در تضمین روند اعزام دانشجو به خارج از کشور دارند. البته نباید نا گفته گذاشت که مطابق با آماری که بعضاً در کشور منتشر می شود، مؤسسات بسیاری با سوء استفاده از اعتماد متقاضیان و اخذ مبالغ هنگفت از ایشان، نه تنها کمکی به طی روند اعزام دانشجو نمی کنند، بلکه موجب سلب فرصت های تحصیلی مناسب برای نخبگان نیز می شوند.

اعزام دانشجو از ایران به دانشگاه‌های خارج از کشور، اساساً با مجوز و نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران انجام می شود و در راستای ضابطه‌مند نمودن هرچه بیشتر فرایند اعزام دانشجو به خارج، مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۶۴ اقدام به تصویب قانونی در این زمینه نمود که قانون اعزام دانشجو به خارج نام دارد. این قانون و آیین‌نامه‌ی آن، مفاد قانونی معتبر در خصوص شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی اعزام دانشجو به خارج برای تحصیل تلقی می‌شوند و متقاضیان می‌بایست با آگاهی از آن اقدام کنند و یا اینکه از متخصصین امر اعزام دانشجو نیز مشاوره بگیرند.در ماده‌ یک این قانون در بیان اهداف، آمده است: به منظور تأمین نیروی انسانی متعهد متخصص مورد نیاز کشور و شناخت نو‌آوری‌های علمی دنیا و آشنایی با آخرین تجربیات کشور‌های خارجی در زمینه‌های مختلف علمی، فنی و تخصصی وزارت فرهنگ و آموزش عالی اقدام به اعزام دانشجو به خارج می‌نماید.

اما برای اعزام دانشجو به خارج از کشور چه قوانین و مقرراتی وجود دارد؟ فرایند طی مسیر اعزام دانشجو چیست؟ ارائه چه مدارکی برای اعزام دانشجو لازم است؟ هزینه ی اعزام دانشجو و هزینه ی تحصیل و زندگی در خارج چقدر است؟ هلدینگ تحصیلات بین المللی هنر ایرانیان چه خدماتی در مسیر اعزام دانشجو به خارج ارائه می دهد؟

نکته حائز اهمیت در خصوص اعزام دانشجویان توسط برخی موسسات این است که فقط تا اخذ پذیرش از دانشجو حمایت گشته و به محض صدور پذبرش و پس از خروج از کشور هیچ گونه خدماتی در خصوص موارد حقوقی و پاسخگویی مشکلات به دانشجو ارائه نمی شود.اما موسساتی که دارای نمایندگی رسمی از دانشگاه های خارج از کشور و با دارای نمایندگی معتبر در فارغ التحصیلی، ایجاد اشتغال و درآمدزایی و ثبت نام در دانشگاه های معتبر را دارا می باشند توانایی ارائه خدمات ذیل را دارا می باشند :

  • کمک به اسکان و محل زندگی دانشجو
  • برطرف سازی مشکلات تحصیلی دانشجو
  • ارائه راهکار شغلی و کسب درآمد
  • همراهی متقاضی در همه ی موارد

کارشناسان ما در آکادمی تخصصی هنر ایرانیان پاسخگوی هر گونه سوال در این موارد می باشند. برای این منظور کافی است فرم درخواست مشاوره را در پر کرده تا در اسرع وقت با شما تماس حاصل فرمایند.

تماس با مدیریت