info@iranianartedu.com تهران، میدان فاطمی

معرفی دانشگاه های روسیه

دانشکده حقوق دانشگاه ایالتی مسکو

 مرکز بزرگ آموزش عالی حقوقی در روسیه است . این قدیمی ترین دانشکده است که می توان در آن به تحصیل رشته حقوق در روسیه پرداخت ، این دانشگاه از پایه در سال ۱۷۵۵ تأسیس شده است

 .رشته حقوق دارای زیر شاخه های متعددی از جمله حقوق مالی و اجرایی ، حقوق مدنی ، تاریخ قانونی ، حقوق تجاری و پایه حقوق ، حقوق بین الملل ، حقوق تجارت و کسب و کار ، تئوری حقوق ، حقوق کار ، حقوق جزا و جرم شناسی ، حقوق خانواده ، حقوق زمین و محیط زیست اشاره کرد

این دانشگاه دارای دانشکده های مکانیک و ریاضیات ، فیزیک ، شیمی ، علوم مواد ، زیست شناسی ، بیوانفورماتیک ، خاک شناسی ، زمین شناسی ، جغرافیا ، پزشکی پایه ، تاریخ ، زبان شناسی ، فلسفه ، اقتصاد ، حقوق ، گردشگری ، روانشناسی و غیره است .

دانشگاه دولتی ایرکوتسک

دانشگاه دولتی ایرکوتسک در اکتبر ۱۹۱۸ در شهر ایرکوتسک در سیبری تاسیس شد . در حال حاضر این دانشگاه دارای ۱۹ دانشکده ، ۷ موسسه آموزشی و یک شعبه است . بیش از ۱۸ هزار دانشجو شامل ۳۰۰ دانشجو خارجی از ۲۷ کشور جهان در ۵۲ تخصص در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند .

دانشکده ها و موسسات این دانشگاه شامل موسسه بین المللی اقتصاد و زبان شناسی ، موسسه ریاضیات ، اقتصاد و علوم کامپیوتر ، موسسه علوم اجتماعی ، موسسه زبان شناسی ، موسسه حقوق ، دانشکده زیست شناسی ، دانشکده تجارت و مدیریت ، شیمی ، جغرافیا ، زمین شناسی ، روانشناسی کاربردی ، تاریخ ، روانشناسی ، فیزیک ، خدمات ، علوم انسانی ، هنر و غیره است .

 

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ یک موسسه آموزش عالی دولتی در سن پترزبورگ است که به عنوان قدیمی ترین و یکی از بزرگترین دانشگاه ها در روسیه شناخته می شود . این دانشگاه در سال ۱۷۲۴ تاسیس شد و شامل ۲۴ دانشکده و موسسه تخصصی از جمله ریاضیات کاربردی و پردازش کنترل ، زیست شناسی ، شیمی ، دندانپزشکی ، اقتصاد ، زمین شناسی ، تاریخ ، روابط بین الملل ، حقوق ، هنرهای لیبرال ، ریاضیات و مکانیک ، پزشکی ، هنر ، زبان شناسی ، فلسفه ، فیزیک ، جامعه شناسی ، مدیریت و غیره می باشد .

دانشکده حقوق این دانشگاه قدیمی ترین دانشکده حقوق و یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی در روسیه است . دانشجویان این دانشگاه همچنین می توانند در یکی از زمینه های تخصصی در مقطع کارشناسی ارشد و پس از آن در مقطع دکترا به ادامه تحصیل رشته حقوق در روسیه بپردازند

دانشگاه رودن یا دوستی ملل روسیه

 دانشگاه دوستی ملل روسیه که به دانشگاه (RUDN ) رودن هم معروف است یکی از موسسات اموزش عالی دولتی پیشروی روسیه است که در شهر مسکو واقع شده است.

دانشگاه رودن یا دوستی ملل روسیه

دانشگاه در سال ۱۹۶۰ توسط دولت شوروی سابق تاسیس شد.
این دانشگاه تنها دانشگاه جهان است که هر ساله دانشجویانی را از ۱۴۵—۱۵۰ کشور جذب می کند.
بیش از ۲۹٫۰۰۰ دانشجو از ۱۴۰ کشور در حال حاضر در این دانشگاه تحصیل می کنند.

مدارس کالج ها و ادارات دانشگاه رودن مسکو

دانشگاه رودن یک دانشگاه عمومی چند رشته ای است، ادغام پژوهش و آموزش در ده ها زمینه در این دانشگاه قابل مشاهده است. RUDN شامل ۷ دانشکده، ۱۰ موسسه، ۱۵۶ آزمایشگاه های علمی و آموزشی، ۴ مراکز آموزش و پژوهش در سطح دانشگاه و ۱۸ برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبر در سطح جهانی شده است.

دروس دانشگاه بسته به رشته انتخابی شما متغیر است. تحصیل در دانشگاه رودن بدون مدرک زبان نیز ممکن است ، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه رودن مقدور است.

شرایط تحصیل در دانشگاه رودن در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر دانشگاه ها می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید.

بخش ها و دانشکده های دانشگاه دوستی ملل

موسسه کشت و فن آوری
موسسه مشکلات پزشکی
دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
دانشکده مهندسی
موسسه پزشکی و داروسازی
دانشکده علوم
دانشکده زبانشناسی
دانشکده محیط زیست
دانشکده اقتصاد
موسسه حقوق
موسسه تحقیقات علمی گرانش و کیهان شناسی
موسسه تحقیقات فنی و اقتصادی
موسسه زبان های خارجی
موسسه اقتصاد جهانی و کسب و کار
موسسه پزشکی دانشگاه رودن یا دوستی ملل
این موسسه در سال ۱۹۶۱ تاسیس شد. تا کنون بیش از ۵۰۰۰ دانش آموز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.

این دانشگاه شامل ۴۴ صندلی، ۲ دوره مستقل و مرکز شبیه سازی پزشکی می باشد.

۴۲۰ استاد، ۵ دانشگاه، ۲ اعضای وابسته RAS، ۲۴ اعضای وابسته آکادمی عمومی، ۱۵ دانشمند برگزیده از فدراسیون روسیه، ۳ برنده جایزه دولتی، ۲ برندگان جایزه دولت روسیه، ۱۶۵ پزشکان علوم و ۲۲۰ نامزد دریافت جایزه علوم داشته است

موسسه پزشکی PFUR به طور گسترده ای هم در روسیه و هم در خارج از کشور به علت تعداد زیادی از دانشمندان و دانش آموختگان شناخته شده است. بیش از ۶۴۰۰ فرد حرفه ای، فارغ التحصیلان PFUR در بیش از ۱۱۰ کشور در حال کار و فعالیت می باشند.

در بین آنها دانشمندان معروف، که به علوم پزشکی کمک کرده اند نیز وجود دارد، ارائه سخنرانی و برگزاری کلاس های عملی در این موسسه صورت میگیرد.

به دانشجویان رمز و راز بدن انسان و عملکردهای فیزیولوژیکی بدن را در آزمایشگاه نشان می دهند، این آزمایشگاه مجهز به دستگاه های مدرن می باشد، تشخیص بیماری و روش های جدید درمان جزو اهداف این دانشگاه است.

کارکنان موسسه پزشکی نقش فعالی در توسعه و استفاده از برنامه های آموزشی ابتکاری جدید برای پزشکان و کارشناسان دیگر ارائه میکنند. امکانات اصلی این موسسه عبارتند از پژوهش های جامع دانشجویی، که در آن دانشجویان می توانند در مراحل اولیه به عنوان دانشمند در فعالیت های علمی درگیر شوند؛ جامعه پزشکان جوان «بقراط» دارای تئاتر و باشگاه تاریخ و ادبیات است. آموزش پیش دانشگاهی شامل یک مدرسه پزشکی بیولوژیکی و کلاس های مقدماتی می باشد.

امروزه امکانات موسسه پزشکی شامل آزمایشگاههای بالینی، که در آن یک سیستم آموزش فعال بر اساس آزمون کامپیوتری و سخنرانی های ویدیویی استفاده می شود می باشد. کلاس های عملی ممکن است با استفاده از گروه های توموگرافی و اتاق های اسک برگزار شود.

مراکز آموزشی:

دانشکده آموزش پیشرفته پزشکان
دانشکده آموزش پیشرفته استادان
مرکز مطالعات بیماری کبدی
مرکز تجهیزات چشم پزشکی
مرکز علمی پزشکی فن آوری های نوین
مرکز منبع فدرال در اقتصاد سلامت
مرکز شبیه سازی پزشکی